Ana içeriğe atla

7x Fatiha|7x Ayetel Kürsi|7x İhlas|7x Felak|7x Nas|Rukye|Dua

Fatiha Suresi,Ayetel Kürsi,İhlas Suresi,Felak Suresi,Nas Suresi dinle izle

Fatiha ayetel kürsi ihlas felak nas

Esselamu aleykum ve Rahmetullah.
Değerli kardeşlerim; Bu ayeti kerimeler, tamamı mü'minlere şifa olan Kur'an-ı Kerim'den biz mü'minlere şifa ve ilahi korumaya girmek için hazine mahiyetindedir.
Günümüzde insanlık bir çok manevi sıkıntıya düçar olmuş ve hatta çare dahi bulamamaktadır. Depresyon, panik atak, korkular, evhamlar ve daha nice ahir zaman hastalıkları insanlığı kuşatmış durumdadır. Elbet bunların da bir çok sebebi ve kendi nefsimizden kaynaklı meydana gelme sebepleri vardır. Fakat buna sonraki yazılarımızda devam edeceğiz (inşaallah)

Üstte belirttiğim üzere bir çok manevi rahatsızlığın devası Kur'an-ı Kerimdir. 
Fatiha Suresi,Ayetel Kürsi,İhlas Suresi,Felak Suresi,Nas Suresi'ni 3'er defa veya 7'şer defa veya 70'er defa okumak ise manevi bir reçetedir.
Bu ayeti kerimelerin faziletleri sayılamayacak kadar fazladır. Kişinin Yüce Allah'a tevekkülü nispetinde okuyan kişiye faziletleri yansır.
Kısaca; insan, ne kadar tevekkül yani Allah'a güvenir ve inanarak okur ise o kadar faydasını görür.
Aynı şekilde, dinlemek de tevekkül ile olur ise, okuyan da tevekkül ile okumuş ise, Allah'ın izni ve yardımı ile çok faydasını görür.
"Kur'an-ı kerim, müminler için şifa ve rahmettir." (İsra 82)

Bu konuda bazı hadisi şerifler
(1) Sabah-akşam İhlas ve Muavvizeteyni üçer defa oku! Bunlar, bütün belaları, afetleri, sıkıntıları ve istemediğin şeyleri giderir.
(2) İlaçların en iyisi Kur’an-ı kerimdir
(3) Kur’an-ı kerimden şifa beklemeyen, şifaya kavuşamaz.
(4) Fatiha her derde devâdır.
(5) Asıl deva Kur'andır.
(6) Fatiha ile Âyet-el kürsiyi okuyana, o gün nazar değmez.

Aşağıdan 7x Fatiha|7x Ayetel Kürsi|7x İhlas|7x Felak|7x Nas surelerini izleyip dinleyebilirsinizAyrıca şu duayı da dinlemenizi tavsiye ederim
https://youtu.be/PdWfcevk7C0

Korunma Duası Kötülüklerden, afet ve sıkıntılardan korunmak için etkili dua
Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Subhânallâhi velhamdulillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber Velâ havle velâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm

Subhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber zikrinin anlamı okunuşu ve arapçası Okunuşu: Subhânallâhi velhamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah'tan başka ilah yoktur, Allah en büyüktür.Azamet sahibi Yüce Allah’tan başkasında güç kuvvet ve kudret yoktur. Arapçası: سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ للهِ وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَاللهُ أَكْبَر وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ --- Yazar notu: Bu tesbihat hakkında kitaplar dolusu bilgi yazılsa yine de eksik kalır. Şükrü zikri tevhidi ve ismi azamları içerisinde barındıran muhteşem bir tesbihattır. Bu tesbihatı günlük en azından 100 defa okumak çok faziletlidir. Dualardan önce veya sonra okunması duaların tesirini artırır. Eğer tevekkül ve teslimiyet ile inanarak herhangi bir niyet ile okunsa niyet hasıl olur (biiznillah) Duaların

Subhanallahi ve Bihamdihi Subhanallahil Azim | 100 defa | Anlamı okunuşu faydaları

Subhânallâhi ve Bihamdihi Subhânallâhil-Azîm zikri, faziletleri, anlamı ve 100 tekrarlı videosu Okunuşu Ve Anlamı Subhânallâhi ve bihamdihî, Subhânallâhil azîm - Anlamı: Allah'a hamd ederek O'nu tüm noksanlıklardan tenzih ederim, Yüce azamet sahibi Allah'ı tenzih ederim Faziletleri (Şanı yüce Allah'ın izni ve dilemesi ile) Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Bu zikrin okunduğu yerden şeytan uzaklaşır.  Bu zikri günde 100 defa okuyanın günahları affolunur.  Korkan veya vesveseye kapılan bu zikri çokca okuyarak bu sıkıntısından kurtulur. Uykusunda korkan çocuklar için bu zikri hafif bir sesle açık bırakarak uyutabilirsiniz.  Rızık ve kazanç sıkıntısı çekenler bu zikri okursa çok faydasını görür.  Bu zikri okumak Allah'ın rahmetini okuyanın üzerine çeker.  Bu zikri 100 defa okumayı adet haline getirenin Yüce Allah evine işine bereket verir.  Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar fazladır

Hasbi Rabbi Cellallah mafi kalbi gayrullah Nur Muhammed sallallah La ilahe illallah

 Hasbi Rabbi Cellallah, mafi qalbi ğayrullah Nur Muhammed sallallah, La ilahe illallah Anlamı: Yüce Rabbim bana yeter, gönlümde ondan başkasına yer yoktur.Nur olan Muhammed Mustafaya selatu selam olsun. Allahtan başka ilah yoktur Dünya bir imtihan yeridir Burada ne tat vardır ne de lezzet Lezzet sonsuzluğun kilidi olan zikrullahtadır O zikrullah ki, nasip değildir öyle herkese Kolaydan daha kolaydır ama çok zordur Öyle ki, son nefes aldığın bu nefestir Öyleyse aldığın nefesinde yok ise zikrullah Son nefesinin imanı nasıl bir hayaldir