Ana içeriğe atla

Subhânallâhi velhamdulillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber Velâ havle velâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm

Subhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber zikrinin anlamı okunuşu ve arapçası

Okunuşu: Subhânallâhi velhamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah'tan başka ilah yoktur, Allah en büyüktür.Azamet sahibi Yüce Allah’tan başkasında güç kuvvet ve kudret yoktur. Arapçası: سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ للهِ وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَاللهُ أَكْبَر وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ --- Yazar notu: Bu tesbihat hakkında kitaplar dolusu bilgi yazılsa yine de eksik kalır. Şükrü zikri tevhidi ve ismi azamları içerisinde barındıran muhteşem bir tesbihattır. Bu tesbihatı günlük en azından 100 defa okumak çok faziletlidir.
Dualardan önce veya sonra okunması duaların tesirini artırır. Eğer tevekkül ve teslimiyet ile inanarak herhangi bir niyet ile okunsa niyet hasıl olur (biiznillah) Duaların kalıpları gönül kalıbına uyar ve gönül lisanı ile dua edilir ise bu duaların faydasını görmemek "İMKANSIZDIR"

Çok sıkıntılı durumda olana not: Ey kardeşim, ne dua etsem, ne duasını okusam, acaba kabul olur mu, benim duamdan ne çıkar şeklinde düşüncelerle vaktini harcama ! Bu yazıyı okudu isen bu tesbihatı gece gündüz okumaya başla. Yüce Allah'a hakkı ile tevekkül et. Düşün ki; Alemleri yoktan var eden Şanı Yüce Allah için her şey çok kolaydır. Allah kuluna kafidir. Allah'a dayanan ve sığınan boşa düşmez. Her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a tevekkül ve teslimiyet ile gözyaşı ile hüzün ile yönel. Göreceksin ki Allah kuluna yeter.

Bu tesbihat ile ilgili Hadis-i Şerifler
Allahu teâlânın indinde, tekbiri, tahmidi, tesbihi ve tehlili sebebiyle Müslüman olarak ihtiyarlayan bir müminden daha efdal kimse yoktur. Zikrin efdali, La ilahe illallah, duanın efdali de elhamdülillahtır. Ebu Hureyre (R.A.)'dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Subhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illAllahu vallâhü ekber demek, benim için, üzerine güneş doğan her şeyden daha kıymetlidir." "Her kim bu duayı okursa her okuyuşunda cennette kendisi için bir ağaç dikilir.” Bir başka rivayette de İbni Mes"ud (ra) anlatıyor: “(sas) buyurdular ki: Miraç sırasında Hz. İbrahim"le karşılaştım. Bana: Ey Muhammed! Ümmetine benden selam söyle ve haber ver ki, cennetin toprağı temiz, suyu tatlıdır. Burası (suyu tutacak şekilde) düz ve boştur. Oraya atılacak tohum da sübhanallahi, velhamdülillahi ve la ilahe illallahu vallahu vAllahu ekber cümlesidir. (Tirmizi: Daavat, 60). Cennet hazinesi olan, "Sübhânallahi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illAllahu vallâhü ekber, ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah" demeye devam edenin ağaçtan yaprak döküldüğü gibi günahları dökülür. Kur’an-ı kerimde, Bâkıyat-üs-sâlihat [sürekli kalan iyi işler] geçmektedir. Resulullah buyurdu ki: (Bâkıyat-üs-sâlihatı, çok söyleyin. Bunlar; tesbih, tehlil, tahmid, tekbir ve temciddir.) Tekbir :Allahu ekber, Tahmid :Elhamdülillah, Tesbih :Subhanallah, Tehlil :La ilahe illallah, Temcid :La havle vela kuvvete illa billah İsrafil (a.s) Peygamber Efendimize (s.a.v.) geldi ve şöyle dedi : ” Ya Muhammed (s.a.v) , bir kimse ; Sübhanallahi velhamdü lillahi ve la ilahe illAllahu vAllahu ekber. Vela havle vela kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azim.” (Allah eksik sıfatlardan beridir. Hamd Allah’adır. Allah’tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah’tan başkasında güç ve kudret yoktur.)tesbihini bin defa okursa ALLAHU TEALA ona beş haslet ihsan eyler ; 1. ALLAH (c.c) onu çok zikreden zümre arasına yazar. 2. Gece ve gündüzde kesndisini zikredenlerin en faziletlisi eyler. 3. Bu tesbihler, onun için Cennette dikili ağaçlar olur. 4. Bu tesbihler , o kimsenin günahlarını döker.Tıpkı bir ağacın kuru yapraklarını döktüğü gibi. 5. ALLAHU TEALA onu gözetir.ALLAHU TEALA bir kimseyi gözetirse ona azab etmez.

Ayrıca şu duaya da gözatabilirsiniz
Korunma Duası ~ (33 defa) Günlük Dualar ~ Kötülüklerden, afet ve sıkıntılardan korunmak için kısa ve etkili dua
https://youtu.be/PdWfcevk7C0
------------------------

Yorumlar

 1. Subhannallahi velhamdülillahi ve la ilahe illallahu vallahu Ekber. Vela havle Vela kuvvete illa billahi aliyyil azim.

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. Subhãnallãhi velhamdulillähi Vela ilãhe illallãhu vallãhu ekber Vela havle velã quvvete illâ billâhil aliyyil azim.

   Sil
  2. Bu tesbihin genel kullanımı olaraktan bir adı var mı? Örneğin La ilahe illallah MuhammedurRasulullah buna Kelime i tevhid diyoruz.

   Sil

 3. سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ للهِ وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَاللهُ أَكْبَر وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ

  YanıtlaSil
 4. Elhamdülillahi rabbil alemin

  YanıtlaSil
 5. ALLAH CC razı olsun yannız 1000 defa demişsiniz ya bunun anlamı günde 1000 defa mı yoksa ömrümüz içinde 1000 defa olsa mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim bu zikir ve tesbih işi tabikide surekli söylemek iyidir lakin bunu yurekten yapmak gerekir (NURETTIN YILDIZ) hocayı ac dinle inşallah selamünaleyküm.

   Sil
  2. İnsan sevdiğine götürdüğünü sayarmı 🤔

   Sil
  3. Ama İsrafil sayıyor?

   Sil
  4. Ama İsrafil sayıyor?

   Sil
  5. Hay maşAllah, sübhanAllah. Bu ne güzel bir yanıt, ne güzel bir cümle böyle.

   Sil
 6. Hergün okunayı ALLAH nasip etsin amin.

  YanıtlaSil
 7. Elhamdülillah iman için imkan çok İnşaAllah

  YanıtlaSil
 8. Subhanallahu velhadulillahi velailahe illahi vallahu ekber velahavle ve la kuvvete illa billahi aleyyil azim

  YanıtlaSil
 9. 300 defa olarak okunacak degerli kardeşlerim

  YanıtlaSil
 10. Her zaman zikretmek umuduyla inşallah

  YanıtlaSil
 11. sübhanallah velhamdulillah vela ilahe illallah vallahi ekber la havle vela kuvvete illabillahul aliyyul azim AMİN YA GALİBE İLLALLAH ALLAHTAN BAŞKA GALİP YOKTUR

  YanıtlaSil
 12. Duâların kabulüne vesilemidir?

  YanıtlaSil
 13. Arkadaşlar bu duaya başladığımda içimden allahim o diktiğimiz ağaçlar nasil acaba diye merak ettim o gun ruyamda ayni yatağımda doğruluğunu gordum ve kizim arkamda yazıyodu dönüp baktığımda yatagin cok yüksekteydi ve alabildiğince bos bi genişlik gordum aydınlık ve cok guzel bi vadi hemen dibimde sira halinse sik sik birbirine girmis agaclar gordum ustunde kremsi kucuk araba tekerlegi gibi ve ici gozuken cicegimiydi artik boyle bisey gordum ve uyandim hemen zikri okurkende araliksiz okuyorum tavsiye ederim o gunden sonra hep okuyorum

  YanıtlaSil
 14. ♥️♥️♥️♥️ Bundan sonra hiç ağzımdan eksik etmiyeceğim inşallah

  YanıtlaSil
 15. allah razi olsun kardeşim ben seyyitlerdenim size ve ünmeti muslimana dua edeceğim allah seyyitlerin duasini da beduasinida kabul eder allah yar ve yardimcimiz olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim banada dua edermisin benim 3 kızım var birde salih sağlıklı erkek çocuk isterim

   Sil
  2. Selamün aleyküm banada dua edermisin

   Sil
  3. Bu tesbihati lütfen bırakmayın
   .Rabbim hepimizden razi olsun INŞALLAH benin bu diyeceğimi lütfen yanlış yargilamayin ama RABBİM ALLAH C.C bana bir ilim nasip etti O erkek çocuk isteyen inanan müslüman bana ulaşsın lütfen.bu tavsiye edecegim ilim kesinlikle cinsellikle veya bayanla bir alakası yoktur.

   Sil
  4. Selamun aleyküm hayırlı sabahlar size nasıl ulaşabilirim

   Sil
  5. Size ulaşacağım bir irtibat varmı acaba dualarınız için şimdiden allah razı olsun

   Sil
  6. Selâmün Aleyküm kardeşim, bana Dua edermisin kumara müptela oldum yıllardır bırakamadım bur çok yola baş vurdum, sanki içinde şeytan var kolumdan tutup beni oralara götürüyor. Burdaki tüm kardeşlerimde dua etsin inşaAllah. Allaha emanet olun, Rabbim hepimizi razı olduğu kullar arasına alsın Amin.

   Sil
  7. Seyyit kardeş Allah lafzı büyük yazılır. Ve kimin duasi yada bedduası Allah katında kabul olur onu sadece Allahü teala bilir. İnsanları kandırmak hoşdeğil. Seyit zaten burada bu şekilde yazmaz, seyit beddua etmez. Canı gönülden Allah'a yalvarın. Allah şahdamarınızdan daha yakın. Birilerinden dua beklemeyin. Bir yetim aç bir hayvan doyurun sevin. Rabbin rızasını kazanmak için kendi nefsiniz için değil başka yaradılanlar için iyilşk yapmaya çalışın. Rabbim razı olur dualarda kabul olur biiznillah. Ve içinizden geldiği gibi Rabbimize yalvarın isteyin zaman mekan önemli değil. İlla, seccade üzerinde değil Rabbin yarattıklarına bakarak yürürken iş yaparken sürekli dua ve zikir cekin. Allahın yarattığı her canlıda O nun büyüklüğünü görün.

   Sil
  8. Allah razı olsun çok güzel açıklamışsınız

   Sil
  9. Seyitler beddua etmez ALLAH bedduayı sevmiyor

   Sil
  10. Vealeykümselam banada dua edermisiniz psikolojik hastayım şifam için şimdiden Allah razı olsun

   Sil
 16. La ilahe illallah Muhammed resullalah Aliyyyen veliyullah

  YanıtlaSil
 17. Allah tektir ortağı yoktur biz ona hamd ederiz Allah tektir ve çok yücedir Muhammed onun resuludur Salat ve selam olsun Hz Muhammede ve Ehlibeytine Hz Ali'ye ve oniki imamlarımiza Salat ve selam olsun Allahın yer yüzündeki huccetlerine

  YanıtlaSil
 18. İnşallah bu Zikirleri sürekli çekelim namazlarımızı kılıp oruçlarımızı tutup maddi olarakta fakir fukarayı gözetip temiz kâlp ile halis niyet ile takva ile ömrümüzü tamamlayıp son nefeste iman ile ruhumuzu teslim edip ahiret yurduna göç ederiz inşallah.

  YanıtlaSil
 19. bu zikrin 100 taneli olanı vardı artık ne olduysa çalışmıyor.lütfen ilgilenirmisiniz?
  https://vmire.life/video/o81DpKobo30

  YanıtlaSil
 20. Allaha zikri sürekli olarak yapan darda kalmaz kalsada Allaha tevekkül et olmadıysa işin üzerine gitme senin istediğin hayırlı olmayabilir hersey yavaştan olur sen onu coktan unutursun bir bakmışsın önüne cıkmış daha nice hikmetler Rabbım sonsuz rahmet mağfiret sahibi o ol der oluverir. .

  YanıtlaSil
 21. Allah Muhammed ümmedine yarve yardımcı olsun inşallah Allah 1

  YanıtlaSil
 22. Her defasında besmele çekilecek mi sadece başta mı çekeceğim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sure ve ayet değil dua onun için ilk başda istersen çek devam et

   Sil
 23. Allah razı olsun bilgiler için

  YanıtlaSil
 24. Selamün aleyküm mübarekler huzur islamda

  YanıtlaSil
 25. canım rabbim varlığım varlığına kurban olsun ben sana aşık olsun. sultanım seven sevdiğine gitmek ister

  YanıtlaSil
 26. Is bulmak için niyet edebilir miyim bu duayla acaba

  YanıtlaSil
 27. EMROLUNDUĞUNUZ ÜZERE DOSDOĞRU OLUNUZ
  HUD.SUR.AYET. 112

  YanıtlaSil
 28. Selam hangise niyyet için okuya bilirmiyim

  YanıtlaSil
 29. Allah bu okumasi herkese nasip etsin inşallah

  YanıtlaSil
 30. ""Subhânallâhi vel hamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîym""
  ""Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah'tan başka ilah yoktur, Allah en büyüktür.Azamet sahibi Yüce Allah’tan başkasında güç kuvvet ve kudret yoktur.""

  YanıtlaSil
 31. Benim zihinsel rahatsız bir oğlum var Rabbime dua ediyorum Allah'tan oglum için bir mucize bekliyorum sizlerde dua edin oğlum ve oğlum gibi rahatsız olan bütün çocuklara Rabbim şifa versin onlar hayatı yaşantısı çok farklı Allah'ın birer melekleri erkek çocuk isteyen kardeşimiz de Allah'tan hayırlı olanı işte benimde 3 oğlum var bende kız istemiştim şuan oğlumun sağlığının derdine düştüm Rabbim herkeze hayirli evlat versin

  YanıtlaSil
 32. Allah razı olsun mümin kardeşlerimden çok güzel aciklamislar

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Subhanallahi ve Bihamdihi Subhanallahil Azim | 100 defa | Anlamı okunuşu faydaları

Subhânallâhi ve Bihamdihi Subhânallâhil-Azîm zikri, faziletleri, anlamı ve 100 tekrarlı videosu Okunuşu Ve Anlamı Subhânallâhi ve bihamdihî, Subhânallâhil azîm - Anlamı: Allah'a hamd ederek O'nu tüm noksanlıklardan tenzih ederim, Yüce azamet sahibi Allah'ı tenzih ederim Faziletleri (Şanı yüce Allah'ın izni ve dilemesi ile) Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Bu zikrin okunduğu yerden şeytan uzaklaşır.  Bu zikri günde 100 defa okuyanın günahları affolunur.  Korkan veya vesveseye kapılan bu zikri çokca okuyarak bu sıkıntısından kurtulur. Uykusunda korkan çocuklar için bu zikri hafif bir sesle açık bırakarak uyutabilirsiniz.  Rızık ve kazanç sıkıntısı çekenler bu zikri okursa çok faydasını görür.  Bu zikri okumak Allah'ın rahmetini okuyanın üzerine çeker.  Bu zikri 100 defa okumayı adet haline getirenin Yüce Allah evine işine bereket verir.  Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar fazladır

Hasbi Rabbi Cellallah mafi kalbi gayrullah Nur Muhammed sallallah La ilahe illallah

 Hasbi Rabbi Cellallah, mafi qalbi ğayrullah Nur Muhammed sallallah, La ilahe illallah Anlamı: Yüce Rabbim bana yeter, gönlümde ondan başkasına yer yoktur.Nur olan Muhammed Mustafaya selatu selam olsun. Allahtan başka ilah yoktur Dünya bir imtihan yeridir Burada ne tat vardır ne de lezzet Lezzet sonsuzluğun kilidi olan zikrullahtadır O zikrullah ki, nasip değildir öyle herkese Kolaydan daha kolaydır ama çok zordur Öyle ki, son nefes aldığın bu nefestir Öyleyse aldığın nefesinde yok ise zikrullah Son nefesinin imanı nasıl bir hayaldir