Ana içeriğe atla

Çok faziletli Türkçe dua

 Ey alemlerin Rabbi, Ey kendinden başka hiç bir ilah olmayan, ey gariblerin, yetimlerin, kimsesizlerin tek ve gerçek sığınağı!

Ey hataları affeden, kusurları örten, derdini demeyenlerin bile derdini bilen, gözlerin görmediğini gören, kulakların duymadığını duyan Yüce Rabbimiz!
Ey Allah'ım!
Nefsini temize çıkaranların, Kibr ile arzında kulluk satanların, Mahlukunu hor ve hakir görenlerin değil,
Gariblerin kimsesizlerin hürmetine, Üstü yırtık, kalbi kırık, mahzun ve sana aşık kulların hürmetine!
Mazlumlar, mahzunlar, öksüz ve yetimler hürmetine!
Secdede gözyaşı ile sana yalvaranlar hürmetine, kulluğuna layık gördüklerin hürmetine, Yarım yamalak "Rabbim" diyenler hürmetine!
Onları da beni de tüm mü'minleri de selamete erdir. Rahmetinle kuşat merhametinle muamele et. Lütuf ve kereminle ikram et!
Her halimiz sana ayandır. Gönlümüzden geçenler, dilimize gelmeyenler, hatırladıklarımız ve unuttuklarımız dahi senin ilmindedir.
Her halimizi hayreyle!
Gözümüzü gönlümüzü lisanımızı zikrinle pak eyle . Bizleri katından irşad eyle. Koru ve muhafaza eyle!
Ahir zaman fitnelerinden, şeytanın, deccalin ve tüm yarattıklarının şerrinden, zulmetmekten, kul hakkına girmekten, sana asi olmaktan ve seni unutmaktan bizleri muhafaza eyle!
Kibirden, haset ve kıskançlıktan, kendini eksiksiz sanmaktan, zulmü desteklemekten, zalimi sevmekten, mahlukuna hor bakmaktan ve işlediği günahlar sebebiyle gadabına uğramaktan SANA Sığınırım.
Ey sahibimiz! Ey Rabbimiz
Ey kimsesizlerin "kimse"si! Ey gariblerin tek sığınağı,
İslam dinini tüm dünyaya hakim eyle
Bizleri uyandır! Ümmeti Muhammedi uyandır! Tüm müslümanları uyandır! Tüm insanlığı uyandır!
Ahir zamanın zifiri karanlığında kaybolmak üzereyiz. Her yan karanlık, her yan zulüm.
Her yanımız haramlar, her yanımız fitne.
Rahmet ve merhametinle üzerimize esenlik yağdır. Muhammed Mustafa (sav)'in nuru ile tüm zulmeti söndür.
Gözleri gördür, kulakları duydur. Hakkı hak, batılı batıl olarak bizlere bildir.
Salihlerinle, sadıklarınla, ilmu leduna vakıf aktablarınla, Üçler yediler kırklarınla
HAKKI AYAĞA KALDIR
BATILI YERE BATIR

Amin.
Fatiha ve SalavatYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Subhânallâhi velhamdulillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber Velâ havle velâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm

Subhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber zikrinin anlamı okunuşu ve arapçası Okunuşu: Subhânallâhi velhamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah'tan başka ilah yoktur, Allah en büyüktür.Azamet sahibi Yüce Allah’tan başkasında güç kuvvet ve kudret yoktur. Arapçası: سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ للهِ وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَاللهُ أَكْبَر وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ --- Yazar notu: Bu tesbihat hakkında kitaplar dolusu bilgi yazılsa yine de eksik kalır. Şükrü zikri tevhidi ve ismi azamları içerisinde barındıran muhteşem bir tesbihattır. Bu tesbihatı günlük en azından 100 defa okumak çok faziletlidir. Dualardan önce veya sonra okunması duaların tesirini artırır. Eğer tevekkül ve teslimiyet ile inanarak herhangi bir niyet ile okunsa niyet hasıl olur (biiznillah) Duaların

Subhanallahi ve Bihamdihi Subhanallahil Azim | 100 defa | Anlamı okunuşu faydaları

Subhânallâhi ve Bihamdihi Subhânallâhil-Azîm zikri, faziletleri, anlamı ve 100 tekrarlı videosu Okunuşu Ve Anlamı Subhânallâhi ve bihamdihî, Subhânallâhil azîm - Anlamı: Allah'a hamd ederek O'nu tüm noksanlıklardan tenzih ederim, Yüce azamet sahibi Allah'ı tenzih ederim Faziletleri (Şanı yüce Allah'ın izni ve dilemesi ile) Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Bu zikrin okunduğu yerden şeytan uzaklaşır.  Bu zikri günde 100 defa okuyanın günahları affolunur.  Korkan veya vesveseye kapılan bu zikri çokca okuyarak bu sıkıntısından kurtulur. Uykusunda korkan çocuklar için bu zikri hafif bir sesle açık bırakarak uyutabilirsiniz.  Rızık ve kazanç sıkıntısı çekenler bu zikri okursa çok faydasını görür.  Bu zikri okumak Allah'ın rahmetini okuyanın üzerine çeker.  Bu zikri 100 defa okumayı adet haline getirenin Yüce Allah evine işine bereket verir.  Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar fazladır

Hasbi Rabbi Cellallah mafi kalbi gayrullah Nur Muhammed sallallah La ilahe illallah

 Hasbi Rabbi Cellallah, mafi qalbi ğayrullah Nur Muhammed sallallah, La ilahe illallah Anlamı: Yüce Rabbim bana yeter, gönlümde ondan başkasına yer yoktur.Nur olan Muhammed Mustafaya selatu selam olsun. Allahtan başka ilah yoktur Dünya bir imtihan yeridir Burada ne tat vardır ne de lezzet Lezzet sonsuzluğun kilidi olan zikrullahtadır O zikrullah ki, nasip değildir öyle herkese Kolaydan daha kolaydır ama çok zordur Öyle ki, son nefes aldığın bu nefestir Öyleyse aldığın nefesinde yok ise zikrullah Son nefesinin imanı nasıl bir hayaldir