Ana içeriğe atla

Allah bana yeter - Hasbunallah duası

Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'men nasîr
Dua dinle dua videoları

Esselamu aleykum ve Rahmetullah ve Berekatuhu
Bu zikrin faziletlerinden bazıları
Değerli kardeşim; her ne derdi sıkıntısı olan var ise bu dua/zikir ona kafi gelir. Bu dua da geçen esmalar muhtemel ismi azamlardandır. Her gün okumayı kendine adet edinen kimseye hakkın yardımı yetişir.
Kur'an da geçen dualardan olması sebebi ile de çok tesirli ve faziletli bir duadır. Faziletleri buraya sığmayacak kadar geniştir. 

Okunuşu:
Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'men nasîr
Anlamı:
Allah (c.c.) bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.
Arapçası
حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ ونِعْمَ الْمَوْلَى وَنِعْمَ النَّصِيرُ
----
Okuyan: Yunus Gibi Sevmek


Yazar Notu
Değerli kardeşim; büyüklerimiz demişler ki, bir kul eğer gerektiği gibi Şanı Yüce Allah'a tevekkül etse, ona yönelse, her gecesi Kadir gecesi gibi, her okuduğu esması "ismi azam" olur, demişlerdir.
Dua Allah'a yöneliştir, kendi aczinin farkına varmaktır.
Eğer dualarımızın kabul olmasını arzu ediyorsak; Öncelikle aczimizin, günahlarımızın, şükürsüzlüğümüzün farkına varıp "tövbe" dalına tutunup, "tevekkül" ipine sarılmamız gerekir.

Bu dua hakkında ayet ve hadisler
Onlar ki, bazı kimseler kendilerine: "İnsanlar size karşı toplandılar, onlardan korkun" dediklerinde bu onların imanlarını artırdı ve: "Allah bize yeter o ne güzel vekildir" dediler." (Ali İmrân 173)

Hz. Musa a.s. önünde deniz, arkasında düşmanı olduğu sırada: "Hayır!.. Muhakkak ki Rabbim benimledir; bana doğru yolu hidayet edecektir" (Şuara 62) diyerek Rabbine sığındı da O'nun izniyle düşmanından kurtuldu.

Hz. İbrahim a.s. ateşe atılmak için mancınığa konulduğu zaman Cibril aleyhisselam: "Bana ihtiyacın var mı" diye sordu.
Hz. İbrahim a.s. O'na şöyle dedi "Sana hayır, ama alemlerin Rabbine evet!"
Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'mel nasîr "Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır." dedi de o yakıcı ateş kendisine soğuk ve selametli oldu.


Sosyal Bağlantılarımız
Dua Sitemiz: www.duaveotesi.com

*Diğer videolarımızdan bazıları*
►♫ Hasbunallah (Sıkıntılar için): https://youtu.be/gqbFlSWBl8M
►♫ En kıymetli, en kuvvetli tesbihat zikir: https://youtu.be/o81DpKobo30
►♫ Rızık ve bereket duası: https://youtu.be/IUfJpX4dpHc
►♫ Korunma Duası (Korku evham ve muhafaza için): https://youtu.be/GYM07eK4HuI
►♫ Salavatı Şerif 1: https://youtu.be/6zMUqdrWH3A
►♫ Salavatı Şerif 2: https://youtu.be/vNrGQde_iss
►♫ Yunus As'ın Duası: https://youtu.be/kcx10t9fd8A
►♫ Hasbiyallah Duası: https://youtu.be/U17x8ameFMM
►♫ Her türlü sıkıntıya şifa inşirah suresi: https://youtu.be/2py_2MSBXaM
►♫ La ilahe illallah zikri: https://youtu.be/dP2mW8sROtg
►♫ La ilahe illallah zikri 10Bin adet: https://youtu.be/BZG9OGrQ-DQ
►♫ Estağfirullah: https://youtu.be/qrJ6NFjeo7c
►♫ Hayy Allah zikri: https://youtu.be/Yp2GEtFhQmk

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Subhânallâhi velhamdulillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber Velâ havle velâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm

Subhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber zikrinin anlamı okunuşu ve arapçası Okunuşu: Subhânallâhi velhamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah'tan başka ilah yoktur, Allah en büyüktür.Azamet sahibi Yüce Allah’tan başkasında güç kuvvet ve kudret yoktur. Arapçası: سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ للهِ وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَاللهُ أَكْبَر وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ --- Yazar notu: Bu tesbihat hakkında kitaplar dolusu bilgi yazılsa yine de eksik kalır. Şükrü zikri tevhidi ve ismi azamları içerisinde barındıran muhteşem bir tesbihattır. Bu tesbihatı günlük en azından 100 defa okumak çok faziletlidir. Dualardan önce veya sonra okunması duaların tesirini artırır. Eğer tevekkül ve teslimiyet ile inanarak herhangi bir niyet ile okunsa niyet hasıl olur (biiznillah) Duaların

Subhanallahi ve Bihamdihi Subhanallahil Azim | 100 defa | Anlamı okunuşu faydaları

Subhânallâhi ve Bihamdihi Subhânallâhil-Azîm zikri, faziletleri, anlamı ve 100 tekrarlı videosu Okunuşu Ve Anlamı Subhânallâhi ve bihamdihî, Subhânallâhil azîm - Anlamı: Allah'a hamd ederek O'nu tüm noksanlıklardan tenzih ederim, Yüce azamet sahibi Allah'ı tenzih ederim Faziletleri (Şanı yüce Allah'ın izni ve dilemesi ile) Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Bu zikrin okunduğu yerden şeytan uzaklaşır.  Bu zikri günde 100 defa okuyanın günahları affolunur.  Korkan veya vesveseye kapılan bu zikri çokca okuyarak bu sıkıntısından kurtulur. Uykusunda korkan çocuklar için bu zikri hafif bir sesle açık bırakarak uyutabilirsiniz.  Rızık ve kazanç sıkıntısı çekenler bu zikri okursa çok faydasını görür.  Bu zikri okumak Allah'ın rahmetini okuyanın üzerine çeker.  Bu zikri 100 defa okumayı adet haline getirenin Yüce Allah evine işine bereket verir.  Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar fazladır

Hasbi Rabbi Cellallah mafi kalbi gayrullah Nur Muhammed sallallah La ilahe illallah

 Hasbi Rabbi Cellallah, mafi qalbi ğayrullah Nur Muhammed sallallah, La ilahe illallah Anlamı: Yüce Rabbim bana yeter, gönlümde ondan başkasına yer yoktur.Nur olan Muhammed Mustafaya selatu selam olsun. Allahtan başka ilah yoktur Dünya bir imtihan yeridir Burada ne tat vardır ne de lezzet Lezzet sonsuzluğun kilidi olan zikrullahtadır O zikrullah ki, nasip değildir öyle herkese Kolaydan daha kolaydır ama çok zordur Öyle ki, son nefes aldığın bu nefestir Öyleyse aldığın nefesinde yok ise zikrullah Son nefesinin imanı nasıl bir hayaldir