Ana içeriğe atla

Kelime-i Tevhid zikri neden çok önemli | Zikrin Faydaları 1

Günümüz manevi rahatsızlıkları ve Kelime-i Tevhid'in önemi
 Aşk ile La ilahe illallah zikri video

İçinde bulunduğumuz ahir zamanda, anlamını idrak ederek Kelime-i Tevhid zikri ile meşgul olmak çok daha önem kazanmıştır. Şeytanın ve avanesinin hileleri çoğalmış, zulmet nuru esir almış, vesveseler ve buna bağlı manevi hastalıklar artmıştır.
Zuhruf suresinde (36) buyrulduğu üzere "Kim, Rahmân’ın Zikri’ni görmezlikten gelirse, biz onun başına bir şeytan sararız. Artık o, onun ayrılmaz dostudur."
Mutsuzluk, depresyon ve maddi tedavisi halen olmayan panik atak ve benzeri rahatsızlıklar şeytanın vesvesesinin en ağır hallerindendir. 
Yine hadisi şerifte şöyle buyrulmaktadır: "Hz. Ali (r.a.) rivayet ediyor. Resulullah (sav) buyurdular ki: "Cebrail, bana Yüce Allah'ın şöyle buyurduğunu anlattı: '"La ilahe illallah' Benim kalemdir. Oraya giren azabımdan emin olur." (Camiussağir - 3694)
Netice :
Kelimei Tevhid zikrini, istiğfarı, Allah (esması) zikrini, salavatı şerifleri, dilimizden düşürmez isek ve Namazlarımıza dikkat eder isek ve mümkün mertebe abdestli olmaya gayret edersek, biiznillah şeytanın üzerimizde hiç bir tesiri kalmayacaktır.

Üstte sayılan manevi rahatsızlıklar ve bir çok sıkıntıya şifa üstte anlattığım şekli ile mümkündür (biiznillah)

Çeşitli isimlerde dualar aramak yerine bilin ki, en makbul dua "İSTİĞFARDIR"
 Zira; Şura suresinde (30) şöyle buyrulmaktadır "Başınıza her ne musibet gelirse, kendi yaptıklarınız yüzündendir. O, yine de çoğunu affeder." Tüm duaların kilidi istiğfardır, başı sonu istiğfardır. "PİŞMANLIKLA" tövbe etmektir.
Yüce Allah'ın korumasına girmek "Kelimei Tevhid" iledir. Tevhid, hem dilimizde, hem gönlümüzde, hem de fiiliyatımızda olmalıdır. Hayatımızın her anı Tevhid üzere olmalıdır.

Son
Kim ne derse desin kardeşlerim; Kelimei Tevhid zikrini (sınırsız), istiğfarı (sınırsız), Allah (esması) zikrini, salavatı şerifleri, dilimizden düşürmeyelim. Namazlarımıza ve abdestli dolaşmaya  gayret edelim.
Hatta şurada bahsedilen "Bakıyatus-salihat" Tevhidi, Tekbiri, Tahmidi, Tesbih ve Temcidi içeren Tesbihattır. Bunu okuyarak bir çok tesbihi yapmış olursunuz. İzleyip öğrenmek isteyenler için (arapça Türkçe ve kaynaklı video) link: https://youtu.be/o81DpKobo30 

İsmi azam arayanlar, makbul dua arayanlar, kılıçtan keskin dua arayanlar, her dileğin kabul olması için dua arayanlar ve dahası
Buyrun kardeşim burada; LA İLAHE İLLALLAH

Yorumlar

 1. Allah razı olsun

  YanıtlaSil
 2. Selamün aleyküm videolarınızı cihazıma indirmeme acaba müsaade ediyor musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfirullah, elbette indirebilirsiniz kardeşim. Allah'a emanet olun.

   Sil
 3. Çok faydalı oldu sağolun

  YanıtlaSil
 4. dilimizden düşürmeyelim

  YanıtlaSil
 5. Tevhid zikri yapanlar, ya latif esmasını çekemezler mi

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Subhânallâhi velhamdulillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber Velâ havle velâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm

Subhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber zikrinin anlamı okunuşu ve arapçası Okunuşu: Subhânallâhi velhamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah'tan başka ilah yoktur, Allah en büyüktür.Azamet sahibi Yüce Allah’tan başkasında güç kuvvet ve kudret yoktur. Arapçası: سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ للهِ وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَاللهُ أَكْبَر وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ --- Yazar notu: Bu tesbihat hakkında kitaplar dolusu bilgi yazılsa yine de eksik kalır. Şükrü zikri tevhidi ve ismi azamları içerisinde barındıran muhteşem bir tesbihattır. Bu tesbihatı günlük en azından 100 defa okumak çok faziletlidir. Dualardan önce veya sonra okunması duaların tesirini artırır. Eğer tevekkül ve teslimiyet ile inanarak herhangi bir niyet ile okunsa niyet hasıl olur (biiznillah) Duaların

Subhanallahi ve Bihamdihi Subhanallahil Azim | 100 defa | Anlamı okunuşu faydaları

Subhânallâhi ve Bihamdihi Subhânallâhil-Azîm zikri, faziletleri, anlamı ve 100 tekrarlı videosu Okunuşu Ve Anlamı Subhânallâhi ve bihamdihî, Subhânallâhil azîm - Anlamı: Allah'a hamd ederek O'nu tüm noksanlıklardan tenzih ederim, Yüce azamet sahibi Allah'ı tenzih ederim Faziletleri (Şanı yüce Allah'ın izni ve dilemesi ile) Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Bu zikrin okunduğu yerden şeytan uzaklaşır.  Bu zikri günde 100 defa okuyanın günahları affolunur.  Korkan veya vesveseye kapılan bu zikri çokca okuyarak bu sıkıntısından kurtulur. Uykusunda korkan çocuklar için bu zikri hafif bir sesle açık bırakarak uyutabilirsiniz.  Rızık ve kazanç sıkıntısı çekenler bu zikri okursa çok faydasını görür.  Bu zikri okumak Allah'ın rahmetini okuyanın üzerine çeker.  Bu zikri 100 defa okumayı adet haline getirenin Yüce Allah evine işine bereket verir.  Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar fazladır

Hasbi Rabbi Cellallah mafi kalbi gayrullah Nur Muhammed sallallah La ilahe illallah

 Hasbi Rabbi Cellallah, mafi qalbi ğayrullah Nur Muhammed sallallah, La ilahe illallah Anlamı: Yüce Rabbim bana yeter, gönlümde ondan başkasına yer yoktur.Nur olan Muhammed Mustafaya selatu selam olsun. Allahtan başka ilah yoktur Dünya bir imtihan yeridir Burada ne tat vardır ne de lezzet Lezzet sonsuzluğun kilidi olan zikrullahtadır O zikrullah ki, nasip değildir öyle herkese Kolaydan daha kolaydır ama çok zordur Öyle ki, son nefes aldığın bu nefestir Öyleyse aldığın nefesinde yok ise zikrullah Son nefesinin imanı nasıl bir hayaldir