Ana içeriğe atla

La ilahe illallah

Aşk ile

"La ilahe illallah" Bu cümle/kelime veya ehlullah'a göre ismi azam'ın manası oldukça geniştir. Manası yaşamak ile öğrenilir. Kişiye göre manaları tecelli olur.
Arapça tercüme karşılığı olan zahir anlamı ( Allah'tan başka ilah yoktur ) manasına gelirken, kul bu zikri yaparken anlar ki, Ya rabbi sensin, birsin, teksin, ne akraba ne eş dost var, ancak sen varsın, terketmeyen ancak sensin, yok olmayacak, ebedi ve ezeli sensin Allah'ım " şeklinde manayı yaşar. Ve çok daha ötesi bu zikri çokca yapmakla anlaşılır.
Tevhid ehline ne dünyada ne ahirette hiç bir zarar dokunmaz (Allah'ın dilemesi ile) Özellikle günümüzde ülkemiz ve dünya fitne ateşi ile yanarken bu zikri çokca okumalıyız. İşte, evde, çalışırken, çay içerken, spor yaparken, uyurken, her hal ve durumda (haram olan durumlar hariç) tevhid zikri daima dilimizde olmalı.
Bu zikir ile kalbimizi arındırmalı ve kin nefret haset gıybet sui zan ve türlü hastalıklardan bu zikir ile kurtulmalıyız. İnşallah.

Bu video hakkında
Bu videoda yer alan mekan photoshopta hazırlandı. Videomuzun aslı ve uzun süreli olanı şuradadır https://youtu.be/TKSxeXkz4Sw
Kayıtlar ve tüm videolarımız amatör uğraşılardan oluşmaktadır. Her hangi bir tarikatı temsil etmemektedir. Ben kendim bir tarikate mensub olmaya ve virdimi çekmeye azmediyorum.
Bütün hak tarikatler birdir. Yol birdir menzil birdir. Ayrılık yoktur. Hele hele sencilik bencilik bu yolda hiç yoktur. Şu tarikat, bu tarikat diye ayrım yapmak nefsin ve şeytanın işleridir. Ben tüm hak tarikatleri, tüm Allah dostlarını, Allah diyen tüm kardeşlerimi seviyorum.
Eğer sufi isek bir kafiri dahi hor görmeye hakkımız yok iken, müslümanın müslümanı yerden yere vurması batıl bir iştir. Allah cümlemize hidayet versin. Amin.


Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Subhânallâhi velhamdulillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber Velâ havle velâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm

Subhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber zikrinin anlamı okunuşu ve arapçası Okunuşu: Subhânallâhi velhamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah'tan başka ilah yoktur, Allah en büyüktür.Azamet sahibi Yüce Allah’tan başkasında güç kuvvet ve kudret yoktur. Arapçası: سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ للهِ وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَاللهُ أَكْبَر وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ --- Yazar notu: Bu tesbihat hakkında kitaplar dolusu bilgi yazılsa yine de eksik kalır. Şükrü zikri tevhidi ve ismi azamları içerisinde barındıran muhteşem bir tesbihattır. Bu tesbihatı günlük en azından 100 defa okumak çok faziletlidir. Dualardan önce veya sonra okunması duaların tesirini artırır. Eğer tevekkül ve teslimiyet ile inanarak herhangi bir niyet ile okunsa niyet hasıl olur (biiznillah) Duaların

Subhanallahi ve Bihamdihi Subhanallahil Azim | 100 defa | Anlamı okunuşu faydaları

Subhânallâhi ve Bihamdihi Subhânallâhil-Azîm zikri, faziletleri, anlamı ve 100 tekrarlı videosu Okunuşu Ve Anlamı Subhânallâhi ve bihamdihî, Subhânallâhil azîm - Anlamı: Allah'a hamd ederek O'nu tüm noksanlıklardan tenzih ederim, Yüce azamet sahibi Allah'ı tenzih ederim Faziletleri (Şanı yüce Allah'ın izni ve dilemesi ile) Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Bu zikrin okunduğu yerden şeytan uzaklaşır.  Bu zikri günde 100 defa okuyanın günahları affolunur.  Korkan veya vesveseye kapılan bu zikri çokca okuyarak bu sıkıntısından kurtulur. Uykusunda korkan çocuklar için bu zikri hafif bir sesle açık bırakarak uyutabilirsiniz.  Rızık ve kazanç sıkıntısı çekenler bu zikri okursa çok faydasını görür.  Bu zikri okumak Allah'ın rahmetini okuyanın üzerine çeker.  Bu zikri 100 defa okumayı adet haline getirenin Yüce Allah evine işine bereket verir.  Bu zikrin faziletleri, faydaları sayılamayacak kadar fazladır

Hasbi Rabbi Cellallah mafi kalbi gayrullah Nur Muhammed sallallah La ilahe illallah

 Hasbi Rabbi Cellallah, mafi qalbi ğayrullah Nur Muhammed sallallah, La ilahe illallah Anlamı: Yüce Rabbim bana yeter, gönlümde ondan başkasına yer yoktur.Nur olan Muhammed Mustafaya selatu selam olsun. Allahtan başka ilah yoktur Dünya bir imtihan yeridir Burada ne tat vardır ne de lezzet Lezzet sonsuzluğun kilidi olan zikrullahtadır O zikrullah ki, nasip değildir öyle herkese Kolaydan daha kolaydır ama çok zordur Öyle ki, son nefes aldığın bu nefestir Öyleyse aldığın nefesinde yok ise zikrullah Son nefesinin imanı nasıl bir hayaldir